30.3.18

«Αυτοκτονία» Ολυμπιακού στη Μάλαγα...

Γύρισε από το -16, αλλά έχασε στην παράταση με 87-85!..

Απίστευτο παιχνίδι διεξήχθη στην Μάλαγα, όπου η αδιάφορη Ουνικάχα κατάφερε να κερδίσει τον Ολυμπιακό στην παράταση με 87-85 (κ.α. 74-74) και...
ακόμα να κρατήσει ανοιχτό το ενδιαφέρον, τόσο για Παναθηναϊκό, όσο και για τη Ρεάλ όσον αφορά στο παιχνίδι της τετράδας.

Οι Ερυθρόλευκοι ήταν κάκιστοι στο πρώτο ημίχρονο, έφτασαν να χάνουν με -16 (47-33), όμως στο δεύτερο έπαιξαν σκυλίσια άμυνα και έφτασαν να προηγούνται με 67-74 περίπου δύο λεπτά πριν το τέλος.

Εκεί η Μάλαγα αντέδρασε και με ένα σερί 7-0 ισοφάρισε και έστειλε το ματς στην παράταση. Ο Ολυμπιακός έδειχνε ότι θα πάρει τη νίκη καθώς προηγήθηκε με 82-85, όμως ένα καλάθι του Όγκουστιν 2.5'' πριν το τέλος έδωσε τη νίκη στην ισπανική ομάδα με 87-85...