20.10.18

Ήττα σοκ (1-2) της Ρεάλ από τη Λεβάντε ...

...μέσα στο Bernabeu ...

Ήττα σοκ (1-2) γνώρισε η Ρεάλ Μαδρίτης στο Bernabeu από την Λεβάντε. Ο Χουλέν Λοπετέγκι, όπως αναφέρουν χαρακτηριστικά βρίσκεται πλέον...
στην άβυσσο, μιας και οι μαδριλένοι έμειναν για πέντε στη σειρά παιχνίδι (συμπεριλαμβανομένου και αυτού στη Μόσχα με την ΤΣ.Σ.ΚΑ) μακριά από την νίκη, διάστημα που έχουν γνωρίσει τέσσερις ήττες!

Είναι επίσης χαρακτηριστικό ότι αυτή η Ρεάλ του Λοπετέγκι, εισήλθε στη «μαύρη» ιστορία του συλλόγου, αφού συμπλήρωσε 481 λεπτά χωρίς γκολ, ξεπερνώντας το αρνητικό ρεκόρ του Αμάνσιο από το 1985.

Η Λεβάντε σημείωσε δύο γρήγορα γκολ, πρώτα (6΄) με τον Μοράλες και στην συνέχεια (13΄) με πέναλτι του Μαρτί, ποινή που δόθηκε με υπόδειξη VAR, ενώ οι Μαδριλένοι κατάφεραν απλά να μειώσουν το σκορ στο 72 με σουτ του Μαρτσέλο

Με τη βοήθεια του VAR ο διαιτητής ακύρωσε επίσης γκολ που σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο ο Asensio για οφσάιντ, ενώ ακυρώθηκε στο τέλος (88΄) επίσης γκολ του Μαριάνο. Η Ρεάλ Μαδρίτης είχε δοκάρι με τον Μπενζεμά μετά την ισοφάριση του Μαρτσέλο.