29.11.18

Έβαλε πέντε αλλά δεν κέρδισε η ομάδα του Μαρινάκη!...

ΒΙΝΤΕΟ

Με ένα απίστευτο ματς έπεσε η αυλαία της 19ης αγωνιστικής στην...
Championship με τις Άστον Βίλα και Νότιγχαμ Φόρεστ να σημειώνουν συνολικά 10 γκολ!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 στο 6΄ (Γκράμπαν 3΄, Καρβάλιο 6΄), με την Βίλα να ισοφαρίζει μέχρι το 14΄ σε 2-2 (Άμπραχαμ 11΄, 14΄). Μέχρι το 22΄ στο ματς είχαν μπει 5 τέρματα, καθώς ο Μάτι Κας έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ τη Νότιγχαμ. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 3-3, με τον Άμπραχαμ να κάνει χατ-τρικ στο 36ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη πήρε για τρίτη φορά το προβάδισμα, όταν ο Λόλι στο 51΄ έκανε το 3-4 με τον Φιγκειρέδο στο 68΄ να αντικρίζει την κόκκινη κάρτα αφήνοντας τη Φόρεστ με 10 παίκτες. Τότε η Άστον Βίλα βρήκε την ευκαιρία για την ανατροπή με τον Άμπραχαμ να κάνει καρέ στο 71΄ και τον Ελ-Γκάζι να γυρνάει το ματς στο 75΄. Το τελικό 5-5 ήρθε με τον Γκράμπαν στο 82΄.

Χρόνο συμμετοχής πήρε στις καθυστερήσεις ο Καρίμ Ανσαριφάρντ και κάπως έτσι η Νότιγχαμ έμεινε στην 6η θέση με 31 βαθμούς, βλέποντας την κορυφή στην οποία βρίσκεται η Νόριτς από το -6, ενώ η Βίλα ακολουθεί στην 8η θέση με 28 πόντους...